Ataşehir Adak

0537 635 82 82

Ataşehir Adaklık Koç

Ataşehir adaklık koç satışı ile sizler adağınız yerine getirirken bizler de bu mutluluğunuza vesile olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Adak; dinimizde hem adak adamanın öncesi hem de sonrasına belirli usullerle yapılması gereken bir ibadettir. Kuran-ı Kerim’de ve hadislerde adaktan bahsedilmektedir. Öncelikle iyi bir niyet, içten yapılan bir dua ile duamızın gerçekleştiririz. Kendimiz veya sevdiklerimiz için güzel dileklerde bulunuruz. Sağlığınızla ilgili dileklerde, bir yolcunuzun kazasız belasız dönmesi için, bir evladanız olması için, evlilik için, askerden dönecek olan askerlerimiz için, evlatlarınızla sevdiklerinizle ilgili her türlü istek için dua edilir. Dua edilirken bu isteğim gerçekleşirse namaza başlayacağım, oruç tutacağım, kurban keseceği şeklinde adaklarda bulunulur. Adakta bulunurken bu adaklar ibadet ya da dinimizde adak yerine sayılabilecek vaciplerden bir tanesi olmalıdır.


Duaların kabulü, isteklerin gerçekleşmesi için dualar ederken bir adakta bulunmak dinimizde vardır. Bu istekleri gerçekleştirirken eğer duam kabul olursa şunları yapacağım şeklinde söylediğimiz adaklar içerisinde en çok yapılan kurban kesmektir. Adak gerçekleşirse bir kurban kesilir ve dinimize uygun bir şekilde adak adayan kimsenin ailesi dışında kalan ihtiyaç sahiplerine dağıtılır. Böylece istek ile ilgili verilmiş söz tutulmuş olur. Yani adakların gerçekleşmesi kendi içimizde verdiğimiz sözün tutulmasıdır. İnancımız gereği bizler insanlara verdiğimiz sözleri tutarken de söz verdiğimiz şekliyle gerçekleştirmeye çalışırız. Kurban adağı kesilirken de dağıtılırken de nasıl dua ettiysek o şekilde yaparız. Söz verdiğimiz bir biçimde gerçekleştiririz. Bahsettiğimiz gibi genelde kurban kesmek şeklinde adak adanır. Küçükbaşalar içinde de genelde koç ile adak adanır. Ataşehir adaklık koç satışı ile bizler de sizlerin koç adağını gerçekleştirmek için hizmet vermekteyiz.

Bizler Ataşehir adaklık koç satışı yaparken koçun beslendiği besinlerden sizlere ulaşana kadar tüm süreçlerde bilgi sahibiyiz. Düzenli aralıklarla veteriner koçları incelmektedir. Sizlere ulaşan koçlarınız ile içiniz rahat bir şekilde adağınızı yerine getirmek için özenle çalışıyoruz. Aynı inanca ve imana sahip olmak bunu gerektirir. Siz nasıl ki helal kesim olması içim dikkat ediyorsanız. Bizler de koçlarımızın İslami usullere uygun şekilde kesilmesine zemin hazırlayacak şekilde satışını gerçekleştiriyoruz.