Ataşehir Adak

0537 635 82 82

Adak Ataşehir

Adak İslamiyet dinin de Tanrının kutsal bir güçle, kişiyi tehlikeden koruduğu veya bir duasının gerçekleşmesi üzerine yerine getirilmesi gereken sadaka niteliğindeki hayırlardan her biridir. Adak genelde küçükbaş veya büyük baş hayvanların kesimi ile meydana getirilmektedir. Adak kesilirken dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır. Örneğin; kesim yapılmadan önce birtakım dualar ve kelime-i şahadet getirilmesi şarttır. Bu tür kuralların tümü yerine getirildiğinde kesilen adak İslami kurallara göre kesilmiş olur. İstanbul’da Adak Ataşehir semtinde bu tür usulleri esas alarak gerçekleştirilmektedir. Mezbahalar temiz ve hijyeniktir. Ataşehir kesim için mezbahayı içinde barındıran bir kuruma sahip iken ayrıca hayvan satışı da Ataşehir de mevcuttur.


Adak almak isteyen bireylerin Ataşehir ilinde bulacakları hayvanlar arasında koyun, keçi, oğlak, koç, büyükbaş hayvanlara ulaşmak mümkündür. Adak Ataşehir de en büyük iş kollarından biridir. Ataşehir den adak almak isteyenlerin internet adresi ya da iletişim numarasından ulaşarak edinilen bilgiler sonucu kredi kartı yöntemi ile zahmetsiz adak kesimi yapılmaktadır. Ataşehir semtindeki adakların kesimi tamamen müşteri memnuniyeti odaklıdır. Hijyen şartları en önemli konulardan biridir. Müşteri sağlığına gösterilen azami önem ile ataşehirb 54 yıldır adaklık hayvan satışında revaçta olan semtlerdendir. Hayvanlar doğal beslenme koşulları ile beslenmektedir. Ayrıca geniş bir yaşam alanları bulunmaktadır. 1 yaşından küçük hayvanların kesimi yapılmamaktadır.

Adak Ataşehir hayvan haklarına gereken özeni göstermekte olan bir semttir. Kesimler veteriner kontrolünde İslami usullere dikkat eden kasaplar tarafından en hijyenik mezbahalarda gerçekleşir. İstanbul içinde pek çok yere adrese teslimatlı adak bırakılmaktadır. İstanbul dışı siparişler için ise Türkiye’nin pek çok yerine dondurulmuş özel saklama kaplarında adak hayvan eti gönderimi imkânları bulunmaktadır. Ataşehir semtinde bulunan adak kesimhaneleri şehirden ve sosyal hayattan uzak kurulmuş tesisler olmakla birlikte sosyal hayatı ve çevreyi tesis kirliliğine uğratmazlar. Deri bağışlarını Türk hava yollarına ya da pek çok yararlı kuruma müşterilerin isteğine bağlı olarak ulaştırırlar. Adak kesimlerinden kalan tesis atıkları doğayı kirletmez uygun faktörlerle imha edilir. Adak kesimi Ataşehir de en uygun şekilde yapılmaktadır.